Twarzą w twarz z myśliwcami

Za możliwość wykonania prezentowanej sesji chciałem serdecznie podziękować Dowództwu Generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych, 2 Skrzydłu Lotnictwa Taktycznego, 31 Bazie Lotnictwa Taktycznego, 23 Bazie Lotnictwa Taktycznego, 21 Bazie Lotnictwa Taktycznego, 8 Bazie Lotnictwa Transportowego…, a przede wszystkim odważnym i otwartym ludziom, którzy w tych jednostkach służą i zdecydowali się w taki sposób uświetnić tegoroczne obchody Święta Lotnictwa i 10 lecia F-16 w polskich barwach. Swoje podziękowania kieruję w sposób szczególny do pilotów pozujących maszyn oraz niezwykle gościnnej i opiekuńczej załogi Casy. Wielkie dzięki!

Zdjęcia zostały wykonane w czerwcu 2016 r. w dwóch sesjach. Pierwsza, podczas której chyba po raz pierwszy we wspólnym locie fotografowano w powietrzu F-16, MiG-a 29 i Su-22, odbyła się w rejonie północnego Mazowsza (od Przasnysza po Łomżę). Druga, z udziałem 4 F-16, zrealizowana została w przestrzeni powietrznej od Poznania po Inowrocław.

Samoloty wielozadaniowe F-16 pochodziły z 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu/Krzesinach, MiG-29 z 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim a Su-22 z 21 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie. Naszą fotograficzną i filmową platformą była rampa samolotu transportowego C-295M Casa z 8 Bazy Lotnictwa Transportowego z Krakowa.

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.